Landing Page

1 Elma Dijital Reklam Ajansı olarak ihtiyacınıza uygun, profesyonel, dönüşüm odaklı landing page tasarımları hazırlıyoruz. Yeni bir ürünü tanıtmak ve sayfanıza kullanıcı çekmek için ihtiyaç duyulan sayfa tasarımıdır. Peki, nedir landing page?

Landing page; Türkçe olarak tamamen karşılığı “varış sayfası” veya “iniş sayfası” olarak çevrilmektedir. Daha detaylı olarak söz etmek gerekirse, bir hedef müşteri kitlesine göre tasarlanmış sayfalara verilen addır.

Landing Page Nasıl Olmalıdır ve Neden Önemlidir?

  • Online reklam harcamalarınızı verimli şekilde sonuçlandırmak için Landing page tasarımlarına önem verilmesi gerekiyor. Doğru tasarım ile müşterilerinizin sayfayı kapatıp çıkmasını önleyebilirsiniz.
  • Doğru tasarım kullanmak kadar önemli olan bir diğer etken ise doğru içerik kullanmaktır. Burada önemli olan müşterinizin yani kullanıcının sayfada ne bulmak istediğini doğru bir şekilde tahmin etmeniz gerekiyor. İlk karşınıza çıkacak olan içerik; görsel, müzik, yazı veya video için iyi bir planlama yapılmalıdır. Mümkün olduğu sürece az ve öz yazı yazılmasında fayda var. Bu sayede müşterileri sıkmadan tüm sayfayı incelemenize olanak sağlar.
  • Landing page tasarımı yaptıktan sonra sayfayı öylece bırakmak doğru olmaz. Sayfanın açılma hızı sürekli olarak kontrol edilmelidir. Ve devamlı olarak optimize edilmesi gerekmektedir. Eğer hızlı açılmayan bir sayfa ile karşılaşırsa tüketici sayfayı hızlı bir şekilde terk edebilmektedir. Hızlı açılan landing pagelar oldukça önemlidir.
  • Dikkat edilmesi gereken diğer noktalardan biri doğru strateji ve doğru bir şekilde analiz etmektir. Doğru analiz yapmak için sayfaların geri dönüşüm oranları sürekli olarak kontrol edilmelidir. Yalnız bununla yetinmeyip gelen kullanıcıların sayfada ne kadar süre kaldığı, hangi noktada sayfayı terk ettiği analiz edilmelidir. Doğru strateji belirlemek içinse tasarımdan içeriğe kadar planlama yapılmalıdır. Markanın prestijine ve kurumsal kimliğine uygun landing page tasarımları yapılmalıdır. Güzel tasarlanmış ve doğru tasarlanmış landing pageler ile markanızı en doğru şekilde temsil etmenizi sağlar.

1 Elma Dijital Reklam Ajansı olarak landing page tasarımı profesyonel ekip ile olması gerektiği şekilde hazırlanmaktadır. Doğru tasarım, doğru içerik, hız, doğru analiz ve doğru strateji koşulları göz önünde tutularak kurumsal kimliğinize uygun tasarımlar hazırlanıyor.