Linkedin Reklamları

Linkedin her ne kadar ülkemizde az biliniyor olarak düşünülse de sandığımızdan çok kullanıcıya sahiptir. Hatta dünyada çok fazla kullanılan sosyal platformlar arasında yer alıyor. Linkedin genel anlamda benzer düşünce yapısına sahip profesyonel kişilerin kullandığı sosyal ağ olarak biliniyor. En çok merak edilen konulardan birisi ise Linkedin’i reklam ağı olarak kullanabilip kullanamadığımızdır.

Tabi ki, Linkedin’i reklam ağı olarak kullanabiliriz.

LİNKEDİN REKLAMLARI NEDİR?

Linkedin reklamları; sponsorlu içerik, metin reklamları, sponsorlu InMail, dinamik reklamlar, görüntü reklamlar, Linkedin dışına reklam yerleştirme gibi türleri olan hedef kitlenizi belirleyebileceğiniz bir dijital pazarlama reklam ağıdır.

Linkedin reklamları sayesinde marka bilinirliğinizi arttırabilir aynı zamanda web sitenizin tanıtımını yapabilirsiniz. Linkedin reklamları diğer platformların yanı sıra birçok olanak da sağlıyor. Linkedin de hedef kitlenize ulaşmanız daha kolayken maliyet açısından diğer reklam türlerine göre daha pahalıdır. Bu yüzden hedef kitle seçiminde doğru strateji belirlenmesi gerekiyor.

LINKEDIN REKLAMLARI NE İŞE YARAR?

Diğer sosyal medya reklamlarında aslında hedef kitlenizi ne kadar doğru seçmiş olursanız olun tam olarak hedef kitleye ulaşmak mümkün değilken Linkedin ile ulaşmanız mümkün aynı zamanda Linkedin reklamları ile daha fazla işletme sahibine, beyaz ve mavi yakalı çaşışanlara ulaşma şansınız da oluyor. Linkedin üzerinde fake hesap sayısı diğer sosyal medya mecralarına göre daha az olduğundan; herkesin ilgi alanları açık bir şekilde belli oldması gibi nedenlerden doğru hedef kitleye ulaşmak kaçınılmaz oluyor.

NEDEN 1 ELMA İLE ÇALIŞMALIYIM?

Linkedin reklamları da dahil olmak üzere tüm sosyal medya ve Google adwords reklamları uzman çalışanlarımız tarafından doğru stratejiler belirlenerek amacına uygun şekilde yapılmaktadır. Reklam verdikten sonra süreç takip ediliyor, gerekli analizler sonucunda optimizasyonları da her zaman yapılabilmektedir.