Twitter Reklamları

TWITTER REKLAMLARI (TWITTER ADS) NEDİR?

Kullanıcı sayısı çok yüksek olan sosyal ağlardan birisi de Twitter’dir. Twitter hem sosyal hem de siyasi olarak etkisi büyük olan platformlardan birisidir. Hal böyle olunca, Twitter üzerinden reklam vermek ve Twitter reklamları ile tanınmak oldukça kolaydır.

TWITTER REKLAMLARI NEDİR?

Twitter Ads olarak da bilinen Twitter reklamları sayesinde; henüz sizi takip etmeye başlamamış olan kişilere ulaşabilirsiniz, 280 karakterlik metinler sayesinde sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz. Twitter reklamları ile marka bilinirliğini sağlayabilir aynı zamanda da markanızın ürün ve hizmetlerini tanıtabilirsiniz.

Yani basit bir mantıkla Twitter’da görülen her türlü reklamlara Twitter ads ismini veriyoruz.

TWITTER REKLAM MODELLERİ

Her sosyal medya ağının kendine göre reklam modelleri vardır. Twitter reklam modelleri arasında da aşağıdaki örnekler yer alıyor.

  • Promoted Tweet (Sponsorlu Tweet): Sponsorlu reklam yöntemi ile iletilmek istenen mesaj ön plana çıkıyor. Sponsorlu Twitter reklam modeli, öne çıkarılmak istenen her türlü içerik sadece takipçilere değil aynı zamanda ilgili Twitter kullanıcılarına da ulaşmaktadır.
  • Promoted Trend (Sponsorlu Gündem): Promoted trend ise sponsorlu gündem anlamına geliyor. Bu reklam modelimiz daha çok kısa süreli tanıtım ve reklam dönemlerinde kullanılıyor. Bu twitter reklam modeli 1 gün için seçilen süreli reklam modelidir. Firmanız hashtag ile 24 saat süre ile gündemde kalır.
  • Promoted Account (Sponsorlu Hesap): Twitter reklam modellerinden bir diğeri ise sponsorlu hesap modelidir. Daha çok takipçi sayısını artırmaya yönelik olan reklam çeşididir. Kullanıcıların dikkatini çekmek için kimi takip etmeli kısmında, üst tarafta ve tek başına yer almanızı sağlar. Bu reklam modelinde ülkesel olarak hedefleme yapabiliyorsunuz.

Bunların yanı sıra Twitter video reklamları, Twitter Website Cards, Twitter Uygulama yükleme reklamları, hava durumu hedeflemeli Twitter reklamları, dil seçenekli reklam hedeflemesi modeli gibi modeller de yer alıyor.

1 ELMA VE TWITTER REKLAMLARI

İşinizle ilgili reklam kampanyalarını oluşturmak ve gerekli hedef kitleye kısa yoldan ulaşmanızı Twitter reklamları ile sağlıyoruz. 1 Elma Dijital reklam ajansı olarak sosyal medya reklamları kapsamında Twitter reklamlarını uzman çalışanlarımız ile hazırlıyoruz.